Basınçlı Hava Tesisatı Sistemleri

Basınçlı hava birçok endüstriyel tesiste ve imalathanelerde makinelerin önemli enerji kaynaklarından biri olarak kullanılmaktadır. Basınçlı hava tesisatının ana ekipmanları filtre, kompresör, hava tankı ve kurutucudur. Basınçlı hava kompresör ile sağlanır.

Basınçlı hava tesisatlarında genelde pistonlu ve vidalı tipte kompresörler kullanılır. Tesiste kullanılacak hava basıncı, hava tüketimi ve tüketim değişkenliğine göre kompresör tipi belirlenir ve tesisat işleri başarılı bir şekilde firmamız tarafından uygulanır.

Birçok kuyumcu, maden işleme ve çeşitli atölyelerde doğalgaz kullanılarak yapılan tavlama, eritme, kaynak işleri için gerekli şalomalar için de basınçlı hava tesisatı gereklidir. Hava basıncı doğru ayarlanamayan şalomalar, yanlış imalatlara ve neticesinde kullanıcıyı zarara uğratabilmektedir.

Çeşitli sektörlerde üretim yapan fabrikalarda CNC, pres, plastik enjeksiyon, zamak enjeksiyon, döküm makinesi, pistonlu makinelerinde ve metal soğutma gibi işlemlerde merkezi basınçlı hava tesisatları kurularak imalatçı firmalara kolaylıklar sağlamaktayız.